lektury-jezykowe slider 1 lektury-jezykowe slider 2 lektury-jezykowe slider 3 lektury-jezykowe slider 4 lektury-jezykowe slider 5 lektury-jezykowe slider 6 lektury-jezykowe slider 7 lektury-jezykowe slider 8
lektury-jezykowe slider mobile

Lektury dla młodzieży i dorosłych

Letture graduate ELI giovani adulti

Książki po włosku dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych:

A1-C2 - poziom liceum

Letture graduate ELI giovani adulti to sześciopoziomowa seria lektur skierowanych do młodzieży i osób dorosłych rozpoczynających lub kontynuujących naukę języka włoskiego. To teksty z zakresu klasyki literatury, które w zależności od poziomu trudności proponowane są czytelnikowi w skróconych lub oryginalnych wersjach. Poziom zaawansowania językowego tej serii kształtuje się w przedziale od A1 do C2 i koresponduje z formułą egzaminacyjną:

poziom 1 (600 słów) A1
poziom 2 (800 słów) A2
poziom 3 (1000 słów) B1
poziom 4 (1800 słów) B2
poziom 5 (2500 słów) C1
poziom 6 (teksty oryginalne) C2

Każdy rozdział lektur z tej serii posiada własny glosariusz prezentujący wybrane słówka i poprzedzony jest dwustronicową sekcją Zanim przeczytasz zawierającą ćwiczenia ukierunkowane na aktywizację czytelnika przed przystąpieniem do lektury. Po każdym rozdziale prezentowane są zadania poświęcone poszczególnym zagadnieniom językowym i skupiające się na czytaniu, słuchaniu, pisaniu i mówieniu, gramatyce oraz słownictwie.

Materiał audio, który obejmuje całość tekstu książki, można pobrać online w formacie mp3. W przypadku niektórych tytułów na płycie umieszczone są nagrania kluczowych fragmentów utworu istotne z punktu widzenia ćwiczeń na rozumienie ze słuchu, podczas gdy pełne nagranie audio można pobrać online w formacie mp3. W każdej lekturze znajduje się także sekcja Sprawdź się, która obejmuje całość zagadnień językowych przedstawionych w tekście utworu. W końcowej części każdej z lektur umieszczono ponadto specjalne dossier, które poprzez prezentację sylwetki autora i jego epoki wzbogaca wiedzę czytelnika z zakresu historii, kultury i literatury, jak też zachęca go do sięgnięcia po inne lektury bądź pełne wydania dzieł literackich.

La coscienza di Zeno

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Adaptacja pełnej gorzkiego humoru powieści autorstwa Itala Svevo. Główny bohater na życzenie swojego psychoanalityka prowadzi pamiętnik, w którym opisuje ważne dla siebie sprawy i przeżycia.

Zobacz więcej ►

I Fioretti di san Francesco

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Wybór i adaptacja opowieści ze średniowiecznego zbioru Kwiatki Świętego Franciszka.

Zobacz więcej ►
I Fioretti di san Francesco

Le avventure di Pinocchio

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Adaptacja klasycznej opowieści Carla Collodi o przygodach krnąbrnego pajaca o imieniu Pinokio.

Zobacz więcej ►
Le avventure di Pinocchio

Mandragola

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Nieroztropny mąż, piękna i wierna żona, zakochany młody człowiek i... magiczna, ale śmiertelnie niebezpieczna roślina: mandragora! Adaptacja komedii autorstwa Mikołaja Machiavellego.

Zobacz więcej ►
Mandragola

Novelle per un anno – Una scelta

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Kolekcja dziewięciu opowiadań autorstwa Luigiego Pirandelli, pokazujących nieco inne, niecodzienne oblicze człowieka w jego relacjach ze społeczeństwem.

Zobacz więcej ►
Novelle per un anno – Una scelta

I Malavoglia

B1 1000 słów kluczowych

Z opisu książki: Malavoglia opowiada historię rodziny rybaków i pozostałym mieszkańców miasteczka Aci Trezza na Sycylii. Miejscowych jednoczy wspólna kultura i podobny sposób myślenia, jednak dzielą różnice interesów...

Zobacz więcej ►
I Malavoglia

I promessi sposi

B1 1000 słów kluczowych

Z opisu książki: Narzeczeni to jedna z najbardziej znanych powieści w historii włoskiej literatury. Jej akcja osadzona jest w Lombardii w latach 1628 - 1630 w okresie dominacji hiszpańskiej, a jej główni bohaterowie to para narzeczonych, którzy muszą odwołać swój ślub wobec sprzeciwu okrutnego Don Rodrigo...

Zobacz więcej ►
I promessi sposi