lektury-jezykowe slider 1 lektury-jezykowe slider 2 lektury-jezykowe slider 3 lektury-jezykowe slider 4 lektury-jezykowe slider 5 lektury-jezykowe slider 6 lektury-jezykowe slider 7 lektury-jezykowe slider 8
lektury-jezykowe slider mobile

Graj, czytaj i ucz się!

Pod hasłem Graj, czytaj i ucz się!, czyli nowym pomysłem metodycznym od wydawnictwa ELI, kryje się połączenie gier językowych i lektur uproszczonych w pakiety edukacyjne skoncentrowane wokół określonych bohaterów. Trzon każdego zestawu stanowią książki beletrystyczne będące krótkimi historiami fabularnymi przeznaczonymi do czytania samodzielnego bądź z pomocą osoby dorosłej, a także do słuchania w formie nagrań. Prezentowanym historiom towarzyszą ćwiczenia i zabawy ułatwiające zrozumienie i zapamiętanie słówek oraz konstrukcji językowych. Wśród głównych postaci znaleźć możemy zwariowaną babcię, która zawsze znajduje rozwiązanie każdego problemu, niezdarnego detektywa, wujaszka, którego przygody dotykają ważnego i aktualnego tematu ochrony środowiska naturalnego, czy wesołego kosmitę PB3.

Drugim elementem zestawu jest gra językowa, której bohaterem jest postać znana już z książek. Nasi bohaterowie pomagają uczącym się poznać podstawowe słownictwo, zwroty, nazwy zawodów i odmiany potocznych czasowników w pięciu językach obcych. Dzięki temu połączeniu dzieci, sięgając po gry językowe napotykają znajome postaci, co znacznie ułatwia im oswojenie się z nowym materiałem i nowymi sposobami nauki.

Graj, czytaj i ucz się! to strategia edukacyjna, która na wczesnych etapach nauczania może stanowić podstawę samodzielnej metody, lub być ciekawym uzupełnieniem dowolnych materiałów oraz podręczników kursowych. Więcej na temat tej serii dowiesz się na stronach naszego sklepu.

Zobacz w naszym sklepie ►
gry językowe i lektury w zestawie