lektury-jezykowe slider 1 lektury-jezykowe slider 2 lektury-jezykowe slider 3 lektury-jezykowe slider 4 lektury-jezykowe slider 5 lektury-jezykowe slider 6 lektury-jezykowe slider 7 lektury-jezykowe slider 8
lektury-jezykowe slider mobile

Lektury dla nastolatków

Lecturas ELI Adolescentes

Książki po hiszpańsku dla początkujących i średnio zaawansowanych:

A1-B1 - poziom szkoły podstawowej i liceum

Lecturas ELI Adolescentes to seria lektur przeznaczonych dla nastolatków rozpoczynających lub kontynuujących naukę języka hiszpańskiego. Składają się na nią teksty napisane specjalnie pod kątem kolekcji oraz proza zaliczana do klasyki. Zakres trudności językowej to A1–B2 z odniesieniem do standardów DELE:

poziom 1 (600 słów) A1
poziom 2 (800 słów) A2
poziom 3 (1000 słów) B1

Każdy rozdział lektur z tej serii posiada własny glosariusz prezentujący wybrane słówka oraz poprzedzony jest dwustronicową sekcją Zanim przeczytasz zawierającą ćwiczenia ukierunkowane na przygotowanie czytelnika do lektury i aktywizowanie go. Po każdym rozdziale następują cztery strony ćwiczeń związanych z występującymi w tekście formami językowymi i skupiających się na czytaniu, pisaniu, mówieniu, gramatyce oraz słownictwie. Lektury te zawierają także odpowiednio dobrane do poziomu książki ćwiczenia, przygotowujące do egzaminów DELE.

Każdej książce towarzyszy materiał audio do pobrania w formacie mp3. Specjalna sekcja Sprawdź się dostarcza zadania nawiązujące do całości przeczytanego tekstu. Lektury, które są pozycjami z zakresu klasyki literatury posiadają dodatkowo specjalne dossier kulturowe, prezentujące informacje na temat życia autora, jego epoki i okoliczności powstania utworu.

El sueño de Jorge

A1 600 słów kluczowych

Z opisu książki: Nastoletni Jorge przyjeżdża do Barcelony, aby spełnić marzenie swojego życia: zostać zawodowym piłkarzem. W drodze do osiągnięcia celu czekać go będzie wiele przygód: odkrywanie miasta, stawianie czoła problemom a także pierwsza miłość...

Zobacz więcej ►

La vida del Buscón

A1 600 słów kluczowych

Z opisu książki: Żywot młodzika niepoczciwego imieniem Pablos, czyli wzór dla obieżyświatów i zwierciadło filutów to barokowa pikareska autorstwa Francisco de Quevedo. Pablos opowiada historię swoich starań, aby stać się człowiekiem ważnym, szanowanym i bogatym. Niestety, wciąż spotykają go same niepowodzenia.

Zobacz więcej ►

Rinconete y Cortadillo

A1 600 słów kluczowych

Z opisu książki: Rincon i Cortado to dwójka młodych włóczęgów. Wyruszają do bogatego naówczas miasta handlowego, Sewilli, gdzie zostają członkami szajki rzezimieszków.

Zobacz więcej ►

En busca del amigo desaparecido

A1 600 słów kluczowych

Z opisu książki: Młody genialny wynalazca Rafa zostaje porwany. Rodzeństwo Pepe i Chelo wyruszają na poszukiwania swojego p rzyjaciela.

Zobacz więcej ►

¡Colegas!

A1 600 słów kluczowych

Z opisu książki: Trójka przyjaciół postanowiła założyć zespół muzyczny. Koncert w Madrycie mógłby być dla nich wspaniałą okazją, aby pokazać się szerszej publiczności, jednak niespodziewanie gitara basowa jednego z muzyków zgdzieś znika. Czy ktoś ja ukradł?

Zobacz więcej ►

Rinconete y Cortadillo

A1 600 słów kluczowych

Z opisu książki: Dwoje młodych włóczęgów, Rincon i Cortado, wyrusza do bogatego miasta handlowego, Sewilli, gdzie zostają członkami szajki rzezimieszków: Rincon jako Rinconette zaczyna parać się oszustwami karcianymi, zaś Cortado, jako Cortadillo, zostaje kieszonkowcem...

Zobacz więcej ►

El Zorro

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Zorro walczy przy użyciu szpady przeciwko niesprawiedliwości. Ubiera się na czarno i nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości. Jego znakami firmowymi są buńczuczny sposób bycia oraz symbol „Z” wycinany szpadą na ubraniach wrogów...

Zobacz więcej ►

La Perla Azul

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Stary Don Carlos udaje się na poszukiwanie zaginionego klejnotu, który niegdyś należał do jego przodków. Wraz z papugą Pepe i młodym Pelayo wyruszają w niebezpieczną przygodę...

Zobacz więcej ►

Un mundo lejano

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Marquat to mieszkający w Madrycie nastolatek, którego rodzice pochodzą w Nigerii. Pewnego dnia staje się obiektem zaczepek na tle rasowym. Paradoksalnie zaistniała sytuacja pozwala Marquatowi na zawarcie nowych znajomości i przyjaźni.

Zobacz więcej ►

Iktán y la pirámide de Chichén Itzá

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Fascynująca opowieść w świecie starożytnych Majów. Iktan, młody mężczyzna wiejskiego pochodzenia, w walce o swoją miłość będzie musiał przeciwstawić się porywczemu młodemu królowi Canekowi...

Zobacz więcej ►

La Gitanilla

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Preciosa, piękna Cyganka, postanawia poddać próbie swego narzeczonego. Pochodzi on z bogatego domu i jeśli chce poślubić swoją wybrankę - musi w biedzie spędzić dwa lata z Cyganami. Czy mu się uda? Preciosę i jej chłopca czekają niespodzianki!

Zobacz więcej ►

La katana de Toledo

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Pewnej nocy ojciec Gonzala zostaje porwany. Aby go odnaleźć wraz z przyjaciółmi wyrusza na wyprawę śladem tajemniczego japońskiego miecza...

Zobacz więcej ►

Madrid ¡Me encantas!

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Książka to swoisty przewodnik po stolicy Hiszpanii. Ukazuje znane i te mniej znane aspekty tego fascynującego miasta o bogatej historii i kulturze. Treść książki uzupełniają kolorowe fotografie, ciekawostki oraz mini-słowniczki objaśniające nowe słownictwo.

Zobacz więcej ►

¡De Fiesta!

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: ¡De Fiesta! to książka prezentująca w przekrojowej formie hiszpańskie tradycje i festiwale - zarówno te bardziej, jak i mniej znane - uwzględniając ich związek z poszczególnymi regionami oraz cyklem pór roku.

Zobacz więcej ►

El recuerdo egipcio

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Carmen marzy żeby zostać detektywem. Jej ulubione zajęcie to rozwiązywanie zagadek detektywistycznych. Tym razem jednak zagadka jest wyjątkowo skomplikowana.

Zobacz więcej ►

Cantar de Mío Cid

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Cantar de Mío Cid to poemat epicki opisujący dzieje Rodrigo Diaza de Vivary, wielkiego i odważnego wojownika. Anonimowy autor zdołał podnieść historię lokalnego kastylijskiego bohatera do rangi jednej z największych opowieści mitycznych w literaturze światowej.

Zobacz więcej ►

Don Gil de las calzas verdes

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Dona Juana zostaje porzucona przez narzeczonego, który ucieka do Madrytu by poślubić bogatą dziedziczkę. Don Juana pragnie zemsty - wyrusza do Madrytu w przebraniu mężczyzny - Dona Gila, który nosi charakterystyczne, zielone spodnie...

Zobacz więcej ►

El Conde Lucanor

A2 800 słów kluczowych

Z opisu książki: Adaptacja średniowiecznego zbioru opowieści pt. Hrabia Lucanor, autorstwa Don Juana Manuela.

Zobacz więcej ►

El diario de Val

B1 1000 słów kluczowych

Z opisu książki: Sekretny dziennik dziewczyny, która wraz z rodziną spędza nudne wakacje na wsi. Na szczęście dzięki poznanym tam osobom wakacyjny pobyt przeradza się w pasjonującą przygodę.

Zobacz więcej ►

Destino Karminia

B1 1000 słów kluczowych

Z opisu książki: Zafascynowana zagadkami archeologicznymi Peng oraz jej przyjaciele organizują poszukiwania zaginionego miasta Karminia.

Zobacz więcej ►

Leyendas

B1 1000 słów kluczowych

Z opisu książki: Zbiór opowiadań hiszpańskiego poety i pisarza doby romantyzmu, Gustava Adolfa Bécquera.

Zobacz więcej ►

El Burlador de Sevilla

B1 1000 słów kluczowych

Z opisu książki: Don Juan był człowiekiem pełnym namiętności oraz kłamcą i oszustem, któremu dzięki urokowi bez trudu udawało się łamać kobiece serca, ku gniewowi ich mężów i ojców. El burlador de Sevilla przedstawia genezę mitu tego słynnego łotra.

Zobacz więcej ►