lektury-jezykowe slider 1 lektury-jezykowe slider 2 lektury-jezykowe slider 3 lektury-jezykowe slider 4 lektury-jezykowe slider 5 lektury-jezykowe slider 6 lektury-jezykowe slider 7 lektury-jezykowe slider 8
lektury-jezykowe slider mobile

Lektury dla młodzieży i dorosłych

Adaptirovannoye chteniye logo

Książki po rosyjsku dla początkujących i średnio zaawansowanych:

A1-A2 - poziom liceum

Адаптированное чтение (Adaptirovannoye chteniye) to seria lektur skierowanych do młodzieży i osób dorosłych rozpoczynających lub kontynuujących naukę języka rosyjskiego. To teksty z zakresu klasyki literatury, które w zależności od poziomu trudności proponowane są czytelnikowi w odpowiednio uproszczonych wersjach.

Każdy rozdział lektur z tej serii posiada własny glosariusz prezentujący wybrane słówka i poprzedzony jest dwustronicową sekcją Zanim przeczytasz zawierającą ćwiczenia ukierunkowane na aktywizację czytelnika przed przystąpieniem do lektury. Po każdym rozdziale prezentowane są zadania poświęcone poszczególnym zagadnieniom językowym i skupiające się na czytaniu, słuchaniu, pisaniu i mówieniu, gramatyce oraz słownictwie.

Materiał audio, który obejmuje całość tekstu książki, można pobrać online w formacie mp3. W przypadku niektórych tytułów na płycie umieszczone są nagrania kluczowych fragmentów utworu istotne z punktu widzenia ćwiczeń na rozumienie ze słuchu, podczas gdy pełne nagranie audio można pobrać online w formacie mp3. W każdej lekturze znajduje się także sekcja Sprawdź się, która obejmuje całość zagadnień językowych przedstawionych w tekście utworu. W końcowej części każdej z lektur umieszczono ponadto specjalne dossier, które poprzez prezentację sylwetki autora i jego epoki wzbogaca wiedzę czytelnika z zakresu historii, kultury i literatury, jak też zachęca go do sięgnięcia po inne lektury bądź pełne wydania dzieł literackich.

Пиковая дама

A1

Z opisu książki: Adaptacja opowiadania Dama Pikowa Aleksandra Puszkina.

Zobacz więcej ►
Пиковая дама

Санкт-Петербург от А до Я

A2

Z opisu książki: Kulturowa podróż do Petersburga - miasta o fascynującej historii i architekturze.

Zobacz więcej ►
Санкт-Петербург от А до Я