O lekturach słów kilka

Lektury językowe ELI to seria książek starannie przygotowanych pod względem językowym, dydaktycznym i graficznym, przeznaczonych do nauki języków angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego oraz włoskiego.

Kolekcja składa się zarówno z oryginalnych opowieści napisanych specjalnie na potrzeby serii, jak i pozycji z zakresu klasyki literatury uproszczonych pod względem językowym. Te ostatnie, mimo dość znacznej niekiedy redukcji słownictwa i struktur gramatycznych, opracowane są w sposób oddający w możliwie najwierniejszym stopniu indywidualny styl autora.

Każda lektura zawiera szereg ćwiczeń i zadań ułatwiających czytelnikowi zrozumienie przeczytanego tekstu oraz jak najpełniejsze skorzystanie z niego pod względem językowym. Dołączona płyta CD audio zawiera nagranie całości lub - w przypadku bardziej obszernych książek - kluczowych fragmentów tekstu, do których pełne nagranie można pobrać online w formacie mp3.

Stylistyka i wykonanie

Kolekcja lektur ELI wyróżnia się oryginalną i piękną szatą graficzną stanowiącą idealnie dopasowany do przedstawianych historii komentarz wizualny. Na uwagę zasługuje fakt, że autorami wszystkich ilustracji są uznani rysownicy i ilustratorzy książek o międzynarodowej renomie.

Lektury ELI charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i gustownym wykonaniem.

Czytaj dalej ►